Ballina Aktualitet Sociale Hoxha nga Maqedonia e Veriut: Haram të festohet Dita e Mësuesit (VIDEO)

Hoxha nga Maqedonia e Veriut: Haram të festohet Dita e Mësuesit (VIDEO)

Hoxha nga Maqedonia e Veriut: Haram të festohet Dita e Mësuesit

7 Marsi është festë kombëtare shqiptare dhe njihet si Dita e Mësuesit, ndërsa 8 Marsi është Dita Ndërkombëtare e Gruas.

Por, dikush po mendon se këto festa nuk duhet të festohen.

Hoxha nga Maqedonia e Veriut, Rexhep Memishi i pyetur nëse bën të festohen 7 dhe 8 Marsi, është përgjigjur prerë se këto festa janë të ndaluara.

Shiko VIDEON

Artikulli paraprakMaqedonia e Veriut, vendi prej ku po ikin mjekët e arsimtarët, madje edhe këngëtarët e valltarët (VIDEO)
Artikulli tjetërNjihuni me futbollistin nga Tetova që po shpalos talentin në Hamburg të Gjermanisë (VIDEO+FOTO)