Ballina Kronika Aksion i madh policor në Shkup Haraçinë e Hasanbeg, 8 të ndaluar

Aksion i madh policor në Shkup Haraçinë e Hasanbeg, 8 të ndaluar

Mësohet se policia në kuadër të një operacioni në shkallë të gjerë në Shkup dhe rrethinë të kryeqytetit, mbrëmë ka zhvilluar një aksion antidrogë intensiv.

Numri i të ndaluarve, deri në këto momente, mendohet të ketë arritur në 8 persona.

Operacioni është zhvilluar në Shkup, deri në orët e para të hershme të mëngjesit, siç mëson Alsat brenda burimeve të veta aksioni është zhvilluar në rrugën Cvetan Dimov, nëpër disa lokacione në Haraçinë dhe në gjashtë lokacione në Hasanbeg.

Operacioni është zhvilluar në kuadër të Sektorit për Krim të Organizuar dhe Njësitit të Ndërhyrjes së Shpejt, Shkup.

Më shumë detaje rreth aksionit të mbrëmshëm policor janë paralajmëruar sot nga autoritetet./Alsat-M

Artikulli paraprakNdryshimi historik: Tani mund të shkoni në Gjermani edhe pa kontratë pune
Artikulli tjetërVideo/ Gazetar në fushë, punë e rrezikshme: shikoni çfarë i ndodh spanjolles