Ballina Kronika Sot përcillen për në banesën e fundit dy të rinjtë që humbën...

Sot përcillen për në banesën e fundit dy të rinjtë që humbën jetën në një aksident në Itali, pas vetes lanë foshnjën 6 muajshe

Dy të rinj nga Maqedonia, kanë humbur jetën ditë më parë, në një aksident të rëndë trafiku në Itali, teksa po ktheheshin në Francë ku edhe jetonin.

24 vjeçarët, Ebubekër Sulejmani nga Haraçina e Shkupit dhe bashkëshortja e tij Egzona Maksuti nga Kumanova, pas vetës kanë lënë një fëmijë rreth 6 muajsh, i cili fatmirësisht i kishte shpëtuar aksidentit.

Përcjellja për në banesën e fundit e tyre do të bëhet sot pas namazit të Ikindisë, në var*rezat e Kamenikut, bënë të ditur familjarët.

Tragj*edia ka ndodhur rreth orës 03.00 të mëngjesit, rreth gjashtë ditë më parë, në autostradën Piaçenca-Turin, në rajonin Pavija në Itali.

Artikulli paraprakRROKULLISET NJË KAMION NË AUTOSTRADËN TETOVË-SHKUP
Artikulli tjetërDetaje rreth aksidentit në autostradën Shkup-Tetovë, në afërsi të fshatit Zhelinë (Video+Foto)