Ballina Kronika Kumanovë, 15 vjeçari humb jetën në lumin Pçinja

Kumanovë, 15 vjeçari humb jetën në lumin Pçinja

Gjatë ditës së djeshme, në ora 16:40 minuta është njoftuar se në një fshat të Kumanovës një 15 vjeçar nga fshati Lubodrag, është futur në ujërat e Lumit Pçinja dhe ka ndërruar jetë. Nga ana e zyrtarëve policorë, përfshi dhe ndihmën e banorëve të kësaj ane është gjetur tru^pi i të ndjerit dhe është nxjerr nga lumi.

Ndërkohë nga ana e ekipit të ndihmës së shpejtë vetëm se është konstatuar vd^ekja, pa shenja të dhu^nës. Me urdhër të Prok^urorit Publik tr^upi i paj^etë i vik^timës i është dorëzuar familjes.

LAJME TË TJERA NGA KRONIKA

Incidenti në Haraçinë, MPB jep detaje

MPB gjatë ditës së sotme ka dhënë detaje rreth përp^lasjes me armë në Haraçinë të Shkupit, ku si pasojë mbet i pla^gosur një person.

“Më 18.08.2019 rreth orës 17:43 në SPB-Shkup është raportuar se personi Z.A (30) nga fshati Majancë, komuna e Haraçinës, është pranuar në Spitalin e përgjithshëm të Qytetit “Shën Naumi i Ohrit” me pla^gë të marra nga një armë zjarri. I dyshuari B.R (28) nga fshati Brezë, i cili sipas informacioneve paraprake, ka që^lluar drejt Z.A. pasi rreth orës 16:00 personi A.A., vëlla i Z.A. ka su^lmuar me shkop babanë e B.R. në kullotat sipër fshatit Haraçinë, pas një mosm^arrëveshje në lidhje me kullotjen e bagëtive. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, thonë nga MPB./ALSAT

Ngjarje e rëndë në Dibër

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se në Stacionin e Policisë në Dibër, një grua 50 vjeçe ka paraqitur ish burrin e saj për su^lm sek^sual ndaj djalit të tyre.

“Më 18.08.2019 në orën 15:15 në Stacionin Policor të Dibrës, një grua 50-vjeçare raportoi se në periudhën nga data 14.07.2019 deri më 04.08.2019 në një shtëpi në Dibër, ish-burri i saj, S.J. nga Shkupi kishte sul^muar sek^sualisht djalin e tyre. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, njoftojnë nga MPB.

32-vjeçari nga një fshat i Tetovës do të përballet me togat e zeza

MPB njofton se do të parashtrojë pa^di pen^ale kundër personit R.A. nga fshati Odër i Tetovës. 32-vjeçari aku^zohet për disa vjedhje në fshatin Odër.

“Departamenti i Brendshëm i Policisë në Tetovë do të ngre pa^di kundër personit R.A. (32) nga fshati Odër i Tetovës, për shkak të dyshimit për kryerjen e pesë vjedhjeve të rënda, një vjedhje të rëndë në tent^ativë dhe një vjedhje. R.A. dyshohet se në maj dhe qershor të këtij viti ka hyrë me fo^rcë në disa shtëpi në Odër dhe gra^bitur produkte të ndryshme teknike, pajisje shtëpiake dhe shumë gjëra tjera, të cilat ai më vonë i ka shitur tek disa persona në Tetovë, të cilët do të aku^zohen fshehje të rastit. Shumica e gjësendeve dhe pajisjeve të grabitura janë gjetur dhe iu janë kthyer pronarëve”, njoftojnë nga MPB.

Bogovinë, vihet pas hekurave 27-vjeçari nga Çegrani

Mbrëmë (19 gusht) rreth orës 02 e 30 minuta, në fshatin Bogovinë e Tetovës, pjestarë të policisë nga SPB Tetovë, kanë ndaluar për kontroll veturën “Reno Tvingo”, me targa të Gostivarit, të cilën e ka drejtuar 27-vjeçari Sh.F. nga Çegrani.

Gjatë kontrollit është gjetur mari^juanë me ç’rast është privuar nga liria dhe është mbajtur në Stacionin policor Tetovë, për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit.

Gostivar, vihen pas hekurave një i ri nga fshati Çajle dhe dy shkupjanë

Dje mbrëma (18 gusht) rreth orës 22 e 20 minuta, janë privuar nga liria dhe mbajtur në Stacionin policor Gostivar personat A.A. (21) nga fshati Çajle e Gostivarit, F.A. (20) dhe A.B. (28) të dy nga Shkupi, ku gjatë kontrollit të kryer ndaj tyre, tek personi A.A. janë gjetur eks^tazi.
Punohet në zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit do të pasojnë parashtresa adekuate.

Gostivar, vihet pas hekurave një person nga Banjica e Poshtme

Pjestarë të policisë nga SPB Tetovë- Zyra e jashtme për punë kri^minalistike Gostivar, dje (18 gusht) rreth orës 20, kanë kryer bas^tisje në shtëpinë e 46-vjeçarit Sh.A.G. nga fshati Banjicë e Poshtme e Gostivarit.

Gjatë bastisjes e cila u realizua me udhër të gjyk^atësit, është gjetur kok^ainë, mari^juanë dhe një blu^ajtëse.

Pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tij do të ngritet kall^ëzim pe^nal.

19-vjeçarja nga një fshat i Tetovës ka një hall, kërkon ndihmën e uniformave blu

Nëntëmbëdhjetë vjeçarja, banore e një fshati të rrethit të Tetovës, dje (18 gusht) ka den^oncuar se në periudhë prej muajit qershor deri në muajin gusht të këtij viti, disa herë ka qenë e detyruar të kryej mardh^ënje inti^me me 58-vjeçarin M.M. nga fshati
Novakë dhe një personi tjetër deri më tani i panjohur, deri sa ka qëndruar në një banesë me qira në Tetovë, të cilin e ka siguruar personi M.M. me të cilin një kohë të caktuar janë takuar në atë banesë.

Personi M.M. është siguruar në SPB-Tetovë dhe punohet në zbardhjen e plotë të rastit, njofton policia e Tetovës.

Vihet pas hekurave 26-vjeçari nga një fshat i Gostivarit

Dje (18 gusht), rreth orës 17 e 45 minuta, është privuar nga liria 26-vjeçari Z.M. nga fshati Banjicë e Poshtme, tek i cili është gjetur mar^ijuanë.
I njëjti është mbajtur në Stacionin policor Gostivar, për zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të rastit.

Incident në Raven

Shtatëdhjetë e dy vjeçari M.A. nga fshati Raven i Gostivarit, dje (18 gusht) ka den^oncuar se rreth orës 20 e 30 minuta, duke qëndruar me një shoqe të tij në shtëpi, kanë hyrë brenda djali dhe bashkëshorti i saj, me të cilin nuk janë të kuro^rëzuar dhe të njëjtit e
kanë sul^muar fiz^ikisht, i kanë marrë mjete devizore dhe stoli prej ari dhe e kanë mby^llur në shtëpi duke u larguar në drejtim të panjohur.
Merren masat për zbardhjen e rastit.

Tetovari shkakton incident në Gostivar

Mbrëmë (18 gusht), rreth orës 22 është denoncuar se personi J.C. (28) nga Tetova, në rrugën “18 Nëntori” në Gostivar është sjellë në mënyrë agre^sive duke fyer dhe poshtë^ruar pjesëtarin e policisë, pasi që paraprakisht e ka parkuar gabimisht veturën e tij.
Personi në fjalë është privuar nga liria, për zbardhjen e plotë të rastit.Artikulli paraprakVatër e re zjarri në Lubin të Sarajit (VIDEO)
Artikulli tjetërGjenden dy vajzat nga Gjermania dhe Polonia që humben në Alpet Shqiptare (Fotot)