Ballina Aktualitet Lajme O P E R A C I O N policor në Tetovë,...

O P E R A C I O N policor në Tetovë, S E K U E S T R O H E N mbi 20 kg D R O G Ë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një ope^racion anti-dro^gë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë seku^estruar rreth 22 kg dro^gë. Oper^acioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit të Tetovës. Dro^ga është gjetur në një makinë të tipit Mercedes me targa të qytetit të Shkupit në të cilën ishin prezent disa persona nga Dibra.

Për momentin janë arr^estuar dy persona nga Dibra, njëri prej tyre shofer i makinës, ndërsa nuk përjashtohet mundësia të ketë më shumë persona të përfshirë. Mësohet se dro^ga është e tipit marih^uanë, ndërsa ende nuk dihet se prej nga ka ardhur dhe me çfarë qëllimi është futur në makinë. I gjithë departamenti i policisë është përfshirë në aks^ion, ndërsa policia për disa minuta ka arritur të përfundojë në mënyrë efikase aksi^onin.

“Sot rreth orës 17:15 në rrugën e  “Ilindenit”, përballë restorantit “Bos” në Tetovë, gjatë kontrollit të makinës Mercedes me targa të Shkupit, e cila po drejtohej nga A.D. (21) nga Shkupi është gjetur një qese e bardhë me rreth 20 kg marih*uanë. Po merren masa për zbardhjen e rastit”, njoftojnë nga MPB.Artikulli paraprakDramë në Saransk të Rusisë (VIDEO)
Artikulli tjetërVIDEO: Ariu hyn në kuzhinë dhe kontrollon frigoriferin