Ballina Top Lajm Vera më e nxehtë, mësoni si parashikohet të jetë vjeshta e këtij...

Vera më e nxehtë, mësoni si parashikohet të jetë vjeshta e këtij viti!

Vera e këtij viti është cilësuar si më e nxehta por vjeshta parashikohet të jetë e mbizotëruar nga reshjet e mëdha të shiut. Sipas shërbimi meteorologjik “AccuWeather”, Ballkani do të përfshihet nga një mot i ftohtë i dhe i paqëndrueshëm. Stuhitë do të përfshijnë gjithë rajonin, por më të pranishme do të jenë në Itali. Tetori dhe nëntori do të jenë muajt me më shumë reshje shiu. Në krahasim me vitet e kaluara, temperaturat do të jenë më të ulëta./L.F-dritare.net


Artikulli paraprakRusia i “vjedh” Spanjës festën tradicionale me domate (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërTurqi: Hasankeyf do sakrifikohet për digën më të madhe në Europë (VIDEO+FOTO)