Ballina Lajme Shqipëri Djali i Edi Ramës i jep lamtumirën të afërmes së tij, i...

Djali i Edi Ramës i jep lamtumirën të afërmes së tij, i dëshpëruar në ceremoninë mortore (Foto)

Tërmeti tragjik që goditi vendi tonë ka shuar familjen Reçi, me origjinë nga Mirdita dhe me banim në Durrës. Sot u përcollën në banesën e fundit, Eduard Reçi, 54 vjeç, Dolora Reçi, 49 vjeç dhe dy fëmijët e tyre, Kristi Reçi, 25 vjeç dhe Klaus Reçi, 21 vjeç.

Homazhet janë zhvilluar mesditën e sotme tek Pallati i Kulturës në Durrës. “Abc News” informon se në ceremoninë mortore ka marrë pjesë dhe djali i Kryeministrit, Greg Rama. S

iç, ai vetë ka deklaruar në rrjetet sociale, kishte miqësi me studenten e Mjekësisë, Kristi Reçi e cila humbi jetën fatalisht dhe u gjet nën rrënojat e pallatit.