Ballina Top Lajm VIDEO: “Nuk mbaj mend asgjë”! Nëna e guximshme hedh nga kati i...

VIDEO: “Nuk mbaj mend asgjë”! Nëna e guximshme hedh nga kati i tretë dy fëmijët e vegjël

Një nënë u detyrua të hidhte dy fëmijët e saj të vegjël nga një dritare e katit të tretë për të shpëtuar jetën e tyre nga “ferri” që i priste në shtëpi.

Fqinjët në qytetin rus Novosibirsk kapën djemtë, të moshës tre dhe katër vjeç, duke mbajtur një batanije.

Lyubov Pavlunina u zgjua në orën 7 të mëngjesit duke parë një zjarr në shtëpi dhe bërtiti për ndihmë.

Ajo u detyrua të hidhte djemtë e saj nga një lartësi rreth 10 metra nga një dritare e hapur.

“Unë u zgjova dhe një nga fëmijët e mi ishte pranë meje. E mora për dore dhe fillova të kërkoj djalin tim të dytë. Ne të tre luftuam përmes tymit në ballkon, dhe nuk mbaj mend më”.

“Unë bërtita që të paktën fëmijët të ruheshin. Fëmijët ishin përparësia ime e vetme. Njerëzit filluan të ndihmonin, ata shtruan një batanije dhe bërtitën që unë t’i hidhja.”

Lyubov tha: “Sigurisht, është e frikshme të hedhësh fëmijë nga kati i tretë – por unë u detyrova. Nuk e mbaj mend si e bëra. Unë nuk e kuptoj se si pata guximin”.

Nëna më pas u ndihmua të shpëtonte, pasi një litar u ul nga kati i katërt.

Artikulli paraprakNUK ËSHTË SHKOLLË, SHKOLLA…
Artikulli tjetërParalajmërimi: BE do provojë “shkop dhe karrotë”-n ndaj Turqisë