Ballina Diaspora Gjermani – Haziri përjeton dramë të vërtetë natën e ndërrimit të moteve

Gjermani – Haziri përjeton dramë të vërtetë natën e ndërrimit të moteve

Taksisti shqiptar Hazir Stublla (49), natën e 1 janarit ka humbur pothuajse të gjitha sendet e tij. Një fishekzjarr natën e Vitit të Ri fluturoi përmes dritares së apartamentit të tij me katër dhoma në Carl-Orff-Bogen (Freimann) dhe shkaktoi një zjarr

Flakët e ndezura lanë vetëm rrënoja dhe hi në banesën 100 m². Dëmi i pronës: Mbi 100 mijë euro!

Haziri është në fund të nervave, ai thjesht ka mbetur në rrugë me partneren dhe katër fëmijët e tyre (20, 18, 16, 14 vjeç). “Sapo kisha investuar 20 mijë euro në një kuzhinë të re”, ankohet ai.

Në momentin e tmerrshëm, 49-vjeçari ishte për pushime me familjen e tij në Kosovë dhe në natën e ndërrimit të viteve ka marrë video të fatkeqësisë nga fqinjët e tij.

Ai u bë i njohur në mbarë Gjermaninë si taksisti që e çoi Manuel Neuer (36) pas portofolit me 800 euro, shkruan “Bild”, përcjell portali Shtegu, karta krediti dhe ID, 120 kilometra deri në liqenin Tegernsee.

Neuer e kishte lënë portofolin në taksi. Megjithatë, për veprimin e tij fisnik, ai mori vetëm një fanellë portieri nga Neuer si shpërblim gjetës.

Lothar Matthäus (61) ndërhyri dhe i pagoi Hazirit 1 000 euro.

Një zëdhënëse e policisë: “Ne po hetojmë gjithashtu zjarrvënien. Kishte dëshmi të dëshmitarëve se fishekzjarri thuhej se ishte lëshuar nga ndërtesa përballë”.

Por ku do të jetojë Stublla me familjen e tij të madhe tani?

Një punonjës i shoqatës komunale të banesave GëG: “Jemi në bisedime që mund të ofrojmë një apartament alternativ”.

Stublla: “Për momentin po qëndrojmë me miqtë. Familja ime mund të përdorë çdo mbështetje gjatë kësaj kohe të vështirë”.

Artikulli paraprakSikur nëpër filma, policia belge ndjek tre shqiptarë edhe me helikopter
Artikulli tjetërVIDEO/Mexhiti – Grubi është klan në BDI, Ahmeti e mbron