Ballina Aktualitet Lajme Marca zgjedh futbollistin më të mirë të vitit 2022

Marca zgjedh futbollistin më të mirë të vitit 2022

Marca ka zgjedhur futbollistin më të mirë të vitit 2022. Prestigjiozia spanjolle zgjodhi Kylian Mbappe.

Fituesi u zgjodh me votim, ku morën pjesë rreth 130 lexues të botimit. Në përballjen finale u ndeshën Mbappe dhe Lionel Messi. 24-vjeçari Kilian ka kaluar shokun e tij të skuadrës, duke marrë 56% të votave të të anketuarve.

Duhet theksuar se vendin e tretë në sondazh e ka zënë pronari i Topit të Artë, Karim Benzema, lojtar  i Real Madridit.

Në vitin 2022, Mbappe bëri 56 paraqitje në të gjitha garat dhe shënoi 56 gola. /G.D abcnews.al/

@tn.lajmelokale
@tetovanews