Ballina Kronika U zhduk një ditë më parë, 32-vjeçari gjendet i mbytur në lumë...

U zhduk një ditë më parë, 32-vjeçari gjendet i mbytur në lumë (FOTO)

Është gjetur në fshatin Orizaj, Berat, në ujërat e lumit Osum, trupi i mbytur i 32- vjeçarit Jurgen Merkaj. Trupi është gjetur rreth orës 15:00, ndërsa familjarët e tij kishin bërë kallëzim në polici për zhdukjen e tij një ditë më parë. Trupi i pajetë i viktimës është nxjerrë nga uji dhe është dërguar drejt morgut për ekzaminime të mëtejshme. Nga kqyrja e trupit, nuk janë konstatuar shenja dhune.

 

Njoftimi i policisë:

Berat/Informacion paraprak

Më datë 16.01.2023, rreth orës 15:00 në fshatin Orizaj, Berat, në ujërat e lumit Osum është konstatuar i mbytur në ujë, shtetasi J.M., 32 vjeç, banues në Berat.

Për shtetasin J.M., mëngjesin e sotëm, kanë bërë kallëzim në Polici, familjarët e tij, ku kanë deklaruar se më datë 15.01.2023 është larguar nga banesa shtetasi J.M.

Trupi i pajetë i 32-vjeçarit, është nxjerrë nga uji dhe do të dërgohet pranë morgut të spitalit Berat, për ekzaminime të mëtejshme.

Nga këqyrja paraprake e trupit të viktimës, nuk janë konstatuar shenja dhune.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat, për veprime të mëtejshme.

Artikulli paraprakIncident për postimet në rrjetet sociale, të përfshirë persona nga Bogovina dhe Gradeci
Artikulli tjetërDEVIJIMET SHOQËRORE DHE TRAJTIMI ALLA-XHAFERRÇE! (fenomeni “skopsko i se e mozhno”)