Ballina Sport Real Madrid shënon fitore

Real Madrid shënon fitore

Real Madridi ka pa të zitë e ullirit, për të marrë tre pikë nga stadiumi “Sadar”

Madrilenët triumfuan me rezultat 2:0 ndaj Osasunës.

Të pranishëm ishin 21.668 shikues.

Futbollisti Valverde ka shënuar në minutën e 78-të pas asistimit të Vinicius Junior.

Në minutën e 90+2, Asensio thelloi fitoren në 0:2.

Tre pikë që e mbajnë në hap për titullin e kampionit në Spanjë.

Pas javës së 22-të në kampionatin spanjoll, Barcelona kryeson me 56 pikë por ka një takim me pak, ndërsa Reali është në vend të dytë me 51 dhe Osasuna në të 10-tin me 30.

@tn.lajmelokale
@tetovanews