Ballina Kronika Shkatërrohet grupi kriminal shqiptar, 14 të arrestuar në Itali

Shkatërrohet grupi kriminal shqiptar, 14 të arrestuar në Itali

Një grup i rrezikshëm kriminal shqiptar është shkatërruar nga policia italiane, pasi një operacioni të mirë organizuar. Sipas mediave italiane, në pranga kanë rënë 14 persona, të cilët akuzohen për trafik të drogërave të forta, grabitje dhe dhunë.

Ndërkohë, janë sekuestruar edhe 80 mijë euro, të cilat dyshohet se janë përfituar nga shitja e kokainës dhe heroinës.

Grupi ishte i fokusuar kryesisht në rajonin e Lombardisë dhe Piemontes.

Artikulli paraprakTERMET I RI AFËR NESH! Një tërmet i fortë goditi Kroacinë: “Në Rijekë u tronditën rrokaqiejt, zgjati shumë dhe lëkundjet ishin të mëdha”! Lëkundjet u ndjenë edhe në Lubjanë, Zagreb, Banja Llukë… (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetër“Efektivët shqiptarë shpëtuan 5-vjeçarin nën rrënoja”, koloneli tregon si paraqitet situata pas tërmetit shkatërrues në Turqi