Ballina Sport Vedat Muriqi po e çmend Spanjën, kjo është mrekullia

Vedat Muriqi po e çmend Spanjën, kjo është mrekullia

Mallorca me një lojë të mirë e ka mposhtur me rezultat 4:2 Villaeralin.

Vedat Muriqi ka treguar lojë të madhe.

Reprezentuesi i Kosovës, ka bërë dy gjëra të mëdha, duke shënuar dhe asistuar.

Ai shënoi në minutën e 63-të, ndërsa asistoi në golin e parë në minutën e 20-të kur realizoi Kadewere.

Për Mallorcan shënuan: Kadewere (20′), Rodriguez (45′ e 56′), Muriqi (63′) dhe për Villarealin relizuan: Morales (43′) e Chukwueze (50′).

Muriqi është zëvendësuar në minutën e 81-të.

Mesfushori 31-vjeçar i Villarealit, Triguero, i ka dhënë një grusht të pastër mesfushorit të Mallorcës, Daniel

Rodriguez dhe u përjashtua direkt me karton të kuq në minutën e 21-të.

Pas javës së 22-të ë kampionatin Spanjoll, Mallorca vendin e tetë me 31 pikë sa ka edhe Villareali një pozitë më poshtë.

@tn.lajmelokale
@tetovanews