Ballina Aktualitet SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn

SPAK shpall në kërkim ndërkombëtar Arben Ahmetajn

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka shpallur në kërkim ndërkombëtar, ish-numrin dy të qeverisë dhe ish ministrin e Financave, Arben Ahmetaj.

Artikulli paraprakSkema e mashtrimit me TVSH-në/ Goditet grupi shqiptaro-italian, 6 persona nën hetim, sekuestrohen mbi 1 milion euro
Artikulli tjetërKokaina nga Tivari, arrestohet ish-drejtori i policisë së Malit të Zi