Ballina Kronika E rëndë në Kosovë, dera e oborrit vret 8-vjeçarin, plagoset e motra!

E rëndë në Kosovë, dera e oborrit vret 8-vjeçarin, plagoset e motra!

Një ngjarje e rëndë është shënuar në fshatin Vraniq të Suharekës, në pjesën verilindore të Prizrenit në Kosovë

Dy fëmijë njëri 8 dhe tjetri 6 vjeç I ka zënë poshtë dera e oborrit. Për pasojë njëri, djali 8 vjeçar ka humbur jetënm ndërsa motra e tij gjashtëvjeçare është në gjendje të rëndë shëndetësore.Lajmi është konfirmuar për mediat e Kosovës nga zëdhënësi i policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi, i cili tha se tetëvjeçari ka vdekur në Spitalin e Prizrenit, ndërkaq gjashtëvjeçarja është dërguar në QKUK. Ngjarja e rëndë ka ndodhur reth orës 15:20 të 7 gushtit 2023.