Ballina Kronika Bëhet për spital 31-vjeçari nga Çegrani, ra nga motori

Bëhet për spital 31-vjeçari nga Çegrani, ra nga motori

Një 31 vjeçar nga Çegrani ka pësuar lëndime të rënda pasi është rrëzuar nga motori me katër rrota

Njoftimi i policisë:

Dje (17 dhjetor) në orën 17:55 në SPB-Tetovë është raportuar se në Çegran të Gostivarit 31-vjeçari me inicialet L.E., duke drejtuar një katërçikletë pa targa regjistrimi, është rëzuar dhe ka pësuar lëndime të rënda trupore të konstatuara në Spitalin e Përgjithshëm të Gostivarit ,,Ferid Murad”.

Në vendin e ngjarjes është kryer inspektimi nga ekipi i DPB-Gostivar.

Триесет и едногодишниот Л.Е е тешко повреден откако паднал од мотоцикл во гостиварското село Чегране.

Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber
„На 17.12.2023 во 17.55 часот во ОВР Гостивар било пријавено дека во с.Чегране, гостиварско, Л.Е.(31) од с.Чегране, управувајќи четирицикл, изгубил контрола и излетал од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Л.Е., констатирани во Медицинскиот центар Гостивар“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

VIDEO BONUS:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tetova News (@tetovanews)

@tn.lajmelokale
@tetovanews