Ballina Aktualitet Pse u kthyen nga Suedia? Babai i Liridonës zbulon detaje, tregon edhe...

Pse u kthyen nga Suedia? Babai i Liridonës zbulon detaje, tregon edhe për bisedën me vajzën në orët e fundit të jetës së saj

Hajdar Ademaj babai i Liridona Ademit, Murseli ka treguar arsyen se pse vajza er tij me bashkëshortin Naimin u kthyen për të jetuar në Kosovë.

Ai tha se janë kthyer pasi kanë blerë shtëpi në Kosovë.

“Naimi u kthye bleu shtëpi dhe i tha vajzës të kthehej dhe ajo. Më tha spo di qa me ba. i thashe çfarë te thotë burri duhet. Vajza vinte me fëmijët dhe rrinte këtu me ne’, ka thënë ai.

LEXO EDHE:

Babai i Liridona Ademaj dyshon se Naim Murseli organizoi vrasjen e saj për t’ia marrë paratë e sigurimit në Suedi

“At ditën e mram, ka thënë babë po shkoj. I thash ku, tha tek shpija babë. Jo babë po shkoj tha. U shku. Kur ka mbërri ai në Prishtinë atje e ka thirr burrin e vet i ka thënë ku je thotë erdha në Gjakovë për me ju bë befasi fëmijëve që jom ardh me ju marr. Sonte babë tha a e din se ku jena tu dasht me shku, tha jemi ka dojmë me shku në Graçanicë me hangër bukë. Thashë u ba e të fala Naimit. Kur u bë 20:15 minuta kam ndi që u vra qika.” ka thënë tutje ai. /Express/

@tn.lajmelokale Intervistë ekskluzive, flet vëllai i Liridona Ademajt Murselit Vrasja e Liridona Ademajt ka tronditur fshatin e saj të lindjes, por edhe gjithë Kosovën. Ekipi ynë ka qëndruar sot në dy fshatrat e #Gjakovës , prej nga vijnë Naimi dhe e ndjera. Vëllai i Liridonës ka rrëfyer gjatë për RTK-në krejt atë çfarë ndodhi e çfarë di. “Mamin e harruam në veturë, i kishin thënë fëmijët” dajës së tyre. Por, cilat mund të jenë motivet e këtij akti mizor? Ndiqni intervistën ekskluzive të realizuar nga gazetari Visar Shatrolli dhe xhiruesit Besart Daka, e njërit prej vëllezërve të Liridonës. #liridona #liridonëmurseli #liridonamurseli #liridonaademaj #naimmurseli #cermjan #gjakove #prishtine #vrasja ♬ original sound – Tetova News – Lajme Lokale

@tn.lajmelokale
@tetovanews