Ballina Kronika Incident në Shkup, “Tigrat” shkaktojnë kaos në Çairçankë (VIDEO)

Incident në Shkup, “Tigrat” shkaktojnë kaos në Çairçankë (VIDEO)

Një përleshje fizike mes disa qytetarëve dhe pjesëtarëve të njësitit special “Tigrat”, raportohet të ketë ndodhur para pak çastesh në Çair të Shkupit, në afërsi të xhamisë “Jahja Pashë”.

Nga MPB-ja akoma nuk i kanë bërë të ditura arsyet e incidentit, ndërsa jozyrtarisht është raportuar se disa persona të përfshirë në këtë ngjarje janë arrestuar nga policia.

Крадци од Кисела Вода уапсени вечерва во Чаир, ги нападнале полициските службеници

Вечерва во Скопје, на подрачје на Чаир, од страна на полициски службеници лишени се од слобода М.Ќ.(32), Н.С. (28) и Н.С.(35) од Скопје постапувајќи по пријава дека денеска околу 20.30 часот на територија на Кисела Вода извршиле кривично дело „тешка кражба“, по што се дале во бегство, велат од МВР за 4NEWS.mk

Но, по преземени мерки од полициски службеници, тројцата се лишени од слобода. При приведувањето тие ги нападнале полициските службеници.

По документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

@tn.lajmelokale
@tetovanews