Ballina Aktualitet Lajme Sapo kishte filluar punë të re, shqiptari humb jetën në Itali (VIDEO)

Sapo kishte filluar punë të re, shqiptari humb jetën në Itali (VIDEO)

Fatal ka rezultuar puna e re për një 53-vjeçar shqiptar, i cili ka ndërruar jetë pasi ka rënë nga çatia e një ndërtese.

Ngjarja ndodhi në Bareggio të Milanos, në një ndërtese të një kompanie zdrukthëtarie metalike, pak pas orës 7 të mëngjesit të sotëm.

Nga një rikonstruksion fillestar duket se ka qenë një aksident në punë. Burri mesa duket ka rënë për shkak të një parapeti të dëmtuar. Karabinierët e kompanisë Abbiategrasso dhe inspektorët e ATS po hetojnë çështjen.

 

@tn.lajmelokale
@tetovanews