Ballina Aktualitet Abdush Demiri nga VLEN votohet si anëtari i shtatë i KSHZ-së

Abdush Demiri nga VLEN votohet si anëtari i shtatë i KSHZ-së

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut në kuadër të seancës së 145, këtë pasdite ka votuar Abdush Demirin anëtarin e shtatë të Komisionit Shtetëror Zgjedhor.Për të votuan 90 deputetë pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim. Kujtojmë se Abdush Demiri në pozitën e anëtarit të KSHZ-së, ka ardhur si propozim i opozitës shqiptare- VLEN-it.

@tn.lajmelokale
@tetovanews