Ballina Aktualitet Kultura Konfirmohet vazhdimi i “Practical Magic”

Konfirmohet vazhdimi i “Practical Magic”

Të hënën, Warner Bros konfirmoi një vazhdim të filmit “Practical Magic” të vitit 1998 — ku interpretojnë Sandra Bullock dhe Nicole Kidman si motrat Sally dhe Gillian Owens, të cilat duhet të luftojnë kundër një mallkimi familjar për të gjetur dashuri.

Një TikTok i shpërndarë në llogarinë zyrtare të Warner Bros i emocionoi fansat duke përfshirë skenën ikonike të filmit “Lime in the Coconut”, me tekstin që lexonte, “Unë dhe vajzat zbulojmë se Practical Magic 2 po ndodh”.

ET mund të konfirmojë se marrëveshjet janë në proces që Bullock dhe Kidman të kthehen për vazhdimin, me të dyja aktoret që pritet të prodhojnë filmin gjithashtu. Akiva Goldsman (The Dark Tower, I Am Legend) do të shkruajë skenarin.

Filmi origjinal është i bazuar në romanin e vitit 1995 me të njëjtin emër nga Alice Hoffman. Në vitet që nga publikimi i Practical Magic, autori ka botuar tre romane të tjera për familjen Owens — dhe ndau në një intervistë të vitit 2021 se producenti i filmit origjinal zotëron gjithashtu të drejtat për librat 2 dhe 3 në serinë: The Rules of Magic (2017) dhe Magic Lessons(2020).

“Ishte një kohë vërtet e gjatë dhe nuk e kisha menduar kurrë ta bëja”, tha Hoffman në të njëjtën intervistë për të shkruar një vazhdim. “Por mora një email nga lexuesit që thoshin se donin të kishin një vazhdim, se donin të dinin se çfarë ndodhi me personazhet.” Practical Magic po transmetohet tani në Max.