Ballina Aktualitet Kosovë Haradinaj urdhëron ministrat të raportojnë për udhëtimet (VIDEO)

Haradinaj urdhëron ministrat të raportojnë për udhëtimet (VIDEO)

Qeveria e Kosovës mbajti sot mbledhjen e saj të rregullt në të cilën u morën disa vendime.

I pari ka të bëjë me udhëtimet e ministrave jashtë vendit. Sipas urdhrit të shefit të ekzekutivit, tash e tutje, qeveritarët nisur nga vetë Haradinaj, detyrohen në detaje të raportojnë se ku po shkojnë, për çfarë arsye, sa do të qëndrojnë, sa veta do të marrin me vete e të tjera.

Qeveria të martën e miratoi mes tjerash edhe Statutin e Trepçës që për Haradinajn është lajm i madh. Ky i fundit mohoi se do të bisedohet me Serbinë për Gazivodën.

Gjatë mbledhjes ishte një temë tjetër që i përplasi ministrat e Nismës dhe PDK-së.

Kronikë e zgjeruar nga Besnik Tahiri.

Artikulli paraprakDhuna familjare, 1000 raste në vitin 2017 (VIDEO)
Artikulli tjetërHelmimet, podujevasit gati ta padisin Serbinë (VIDEO)