Ballina Aktualitet Kosovë Shteti do t’i kthejë ata që shkuan për luftë në Siri e...

Shteti do t’i kthejë ata që shkuan për luftë në Siri e Irak (VIDEO)

Shumica e kosovarëve që shkuan të luftojnë në Siri e Irak, do të kthehen në vendlindje.

Këtë fat do ta kenë edhe gratë e fëmijët e tyre. Të paktën kështu tha shefi i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi.

Ai konfirmoi se kjo do të bëhet përmes një divizionim që e themeloi ministria e tij, e që do të merret me ri-integrimin dhe deradikalizimin e atyre që shkuan në Siri e Irak.

Kronikë e Dibran Istrefit.

Artikulli paraprakThaçi lavdëron Rugovën në “Ditën e Presidentit” (VIDEO)
Artikulli tjetërDhëndri në Dubai divorcohet nga nusja 15 minuta pas martesës