Ballina Aktualitet Lajme DEPUTETIT TË LSDM-SË, I DIGJET MAKINA

DEPUTETIT TË LSDM-SË, I DIGJET MAKINA

Në mesnatë është djegur makina e deputetit Hari Lokvenec. Sipas njoftimit që ka bërë policia thuhet se “Më datë 17.06.2018 në orën 23.05 H.L nga Prilepi ka denoncuar se rreth orës 23.00 një person i pa njohur ka djegur veturën me targa nga Prilepi. Zjarri ështu shuar nga Ekipi i Njësisë Kundër Zjarrit dhe po merren masa për zbardhjen e plotë të rastit”.

Incidenti ka ndodhur pasi janë publikuar fotografi nga Prespa ku është nënshkruar marrëveshja për emrin me Greqinë, akt në të cilin ka marrë pjesë edhe Lokvenec./tv21/