Ballina Aktualitet Lajme Ndërroi jetë hafizi 21 vjeçar nga Reçica e Madhe

Ndërroi jetë hafizi 21 vjeçar nga Reçica e Madhe

Dje pasdite në shtëpinë e tij në Reçicë të Madhe ka ndëruar jetë Hamza Mahmudi, hafiz dhe studenti i teologjisë.

Hamza që është nipi i hoxhës Ejup Selmanit nga Reçica e Madhe i cile ishte student në Turqi ku ndiqte studimet për teologji., transmeton Portalb.mk.

Nga familjarët bëjnë të ditur se varimi i të ndjerit do të bëhet sot pas namazit të ikindis në varezat e fshatit Reçicë të Madhe.