Ballina Aktualitet Lajme Milloshovski thotë se Zaev dhe Cipras këto ditë do të takohen dhe...

Milloshovski thotë se Zaev dhe Cipras këto ditë do të takohen dhe do ta ndërrojnë emrin e Maqedonisë

Ish ministri i Punëve të jashtme, deputeti aktual nga radhët e VMRO-DPMNE-së, në profilin e tij në “Facebook” ka shkruar se sipas burimeve të tij diplomatike, kryeministrat e Maqedonisë dhe Greqisë, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras do të takohen të enjten ose të premten, njofton Portalb.mk.

“Të enjten ose të premten (këtë javë) do të ndodh takimi Cipras – Zaev në Prespën e Vogël të Greqisë dhe do të nënshkruhet marëveshje për ndryshimin e emrit Republika e Maqedonisë. Koordinator kryesor për këtë ngjarje dhe nënshkrimin është Bojan Mariçiq, këshilltar në Kabinetin e kryeministrit”, ka shkruar ai.

Artikulli paraprakMilloshoski thotë se Zaev dhe Cipras këto ditë do të takohen dhe do ta ndërrojnë emrin e Maqedonisë
Artikulli tjetërSi të mbani larg mushkonjat pa prishur paratë dhe cilësinë e ajrit