Ballina Kronika Gostivar, me kamion dëmton kabllon elektrike dhe lë pa rrymë mbi 100...

Gostivar, me kamion dëmton kabllon elektrike dhe lë pa rrymë mbi 100 familje

Policia e Gostivarit ka ngritur kallëzim penal kundër një 52-vjeçari, banor i fshatit Vërtok (Vrutok), i cili ka dëmtuar kabllon e instalimit elektrik publik, duke lënë pa energji elektrike mbi 100 familje në fshatin Banjicë e Poshtme.

Siç informojnë nga MPB, i akuzuari ka dëmtuar kabllon më 8 nëntor duke drejtuar një kamion për bartjen e betonit, pronë e një firme.

Me këtë veprim ai ka kryer vepër penale “shkatërrim ose dëmtim” i instalimit publik./TetovaNews

Artikulli paraprakProtesta e studentëve, Marka: Ramës ia futëm “këmbët në një këpucë”
Artikulli tjetërTakime intensive të kreut të parlamentit Ruçi në Maqedoni