Ballina Aktualitet Mësuesja shqiptare, në listën e 50 mësuesve më të mirë në botë

Mësuesja shqiptare, në listën e 50 mësuesve më të mirë në botë

“Global Teacher Prize” ka shfaqur 50 finalistët për çmimin e mësuesit më të mirë në botë.

Për herë të parë në historinë e çmimeve për mësuesin më të mirë në botë, është dhe një mësuese shqiptare.

Liljana Luani, një mësuese që i ka dedikuar punën e saj arsimimit të fëmijëve të ngujuar nga gjakmarrja, ka qenë fituese edhe e Çmimit Kombëtar “Mësuesja e Vitit 2018” në Shqipëri, shkruan albinfo.ch.

Ajo është nderuar edhe më parë me disa shpërblime, derisa veçohet puna e saj. Më parë edhe BBC kishte bërë një shkrim të gjatë me mësuesen shqiptare.

Artikulli paraprakFemrat “vdesin” për Brad Pitt, po kjo aktore ka refuzuar përqafimin e tij (VIDEO)
Artikulli tjetërUniversiteti i Tetovës e shënoi përvjetorin XXIV të themelimit (FOTO)