Ballina Aktualitet Protesta ende nuk mund të quhet masive sa kohë që numri i...

Protesta ende nuk mund të quhet masive sa kohë që numri i protestuesve është më i vogël se numri i “doktorëve të shkencave“!”

Gazetari dhe drejtuesi i emisionit “Përballë” Lutfi Dervishi, ka ironizuar procesin e dhënies së doktoraturave në vend.

Ai ka përcjellë një postimi në rrjetin social Facebook ku heq një paralele me numrin e studentëve protestues dhe atyre që kanë marrë titullin “Doktor Shkencash” viteve të fundit.

“Protesta ende nuk mund të quhet masive sa kohë që numri i protestuesve është më i vogël se numri i “doktorëve të shkencave“!”, shkruan Dervishi i cili njihet për dozat therëse të ironisë.

Së fundmi, në media janë denoncuar disa raste ku figura të shumta të jetës publike në vend kanë mundur të marrin këtë titull përmes plagjaturës duke ja zbehur vlerën.(TemA)

Artikulli paraprakFillon ”lufta” kundër plastikës në oqeane
Artikulli tjetërBerisha, thirrje Bashës që të mbështesë protestën e studentëve: Rama është mashtrues, cinik dhe arrogant. Të ngrihemi