Ballina Aktualitet Shqipëri Elez Biberaj reagon pas akuzave të Ramës për “Zërin e Amerikës”

Elez Biberaj reagon pas akuzave të Ramës për “Zërin e Amerikës”

Drejtori për Europën dhe Azinë i “Zërit të Amerikës”, Elez Biberaj, ju përgjigj kryeministrit Edi Rama, pas etiketimit prej këtij të fundit, si kazan edhe për “Zërin e Amerikës”

Biberaj garantoi se investigimi për implikimin e deputetëve dhe shefes së kabinetit të kryemsitrit shqiptar, në biseda përgjimesh, për punësime, është i saktë ashtu si të gjitha lajmet e publikuara nga kjo media.

“Shërbimi shqiptar i Zërit të Amerikës ka siguruar vazhdimisht raportime të sakta dhe të paanshme rreth zhvillimeve në Shqipëri dhe unë garantoj plotësisht integritetin dhe gjykimin e lajmit.

Shërbimi shqiptar vijon me krenari misionin e prodhimit të gazetarisë së vlerave në mbështetje të demokracisë dhe lirisë dhe t’i sigurojë audiencës së tij lajme dhe informacione të sakta, objektive dhe të balancuara në mënyrë që ata të bëjnë zgjedhjet e duhura”, u shpreh për Ora News, Elez Biberajn, Drejtori për Evropën dhe Euroazinë i “Zërit të Amerikës”.

Artikulli paraprak“Dritë jeshile” nga Genoa, Milani parakalon Realin për Piatek! Ja formula e duhur
Artikulli tjetërA do të pezullohen taksat ndaj Serbisë?