Ballina Top Lajm LAJMI I FUNDIT: Marrëveshja e Prespës ratifikohet në Kuvendin grek

LAJMI I FUNDIT: Marrëveshja e Prespës ratifikohet në Kuvendin grek

Parlamenti i Greqisë para pak çastesh ratifikoi Marrëveshjen e Prespës. Pro marrëveshjes votuan 153 deputet ndërsa 146 ishin kundër dhe vetëm një deputet ishte i përmbajtur.

Artikulli paraprakShkup, hajdutët plaçkitin banesën, pastaj i vënë zjarrin
Artikulli tjetërAbdulla Mehmeti: Në këtë gjendje janë mbi 100 mijë shqiptarë në Maqedoni