Ballina Aktualitet Kosovë Surroi del kundër Halil Kastratit: Nuk është bamirësi ajo që përcillet me...

Surroi del kundër Halil Kastratit: Nuk është bamirësi ajo që përcillet me kamera

Publicistja, Flaka Surroi indirekt i ka dhënë goditjen më të rëndë deri më tani humanistit, Halil Kastrati, raporton Gazeta Blic.Ajo përmes një statusi në Facebook, pa përmendur emra, ka shkruar se kurrfarë bamirësie nuk është ajo e cila përcillet me kamera e komunikata për shtyp.

Ka shkruar se kjo që po bëhet, nuk është asgjë tjetër veçse keqpërdorim i atyre, që për fat të keq, kanë nevojë që dikush t’iu ndihmojë që të mbijetojnë

“Kurrfarë bamirësie nuk është ajo të cilën e përcjellin kamerat dhe kumtesat për shtyp. Është, për më tepër, keqpërdorim i atyre, që për fat të keq, kanë nevojë që dikush t’iu ndihmojë që të mbijetojnë.

Nëse bash keni vendosur të ndihmoni, bëjeni qetazi, për ndërgjegje, e jo për reklamë” ka shkruar Surroi.Ndryshe, gjatë natës së mbrëmshme humanisti, Halil Kastrati bëri të ditur se më 17 shkurt do t’i dhurojë 17 banesa për njerëzit në nevojë.

Artikulli paraprakAleanca e Strugës: Donacioni me para “haram” nuk quhet i tillë!
Artikulli tjetërNipi ia vendos kamerën gjyshes, shikoni çfarë bën ajo teksa fle (VIDEO)