Ballina Aktualitet Kosovë TI: Maqedonia dhe Kosova vendet më të korruptuara në Ballkan

TI: Maqedonia dhe Kosova vendet më të korruptuara në Ballkan

Në indeksin më të ri për perceptimin e Korrupsionit në vitin 2018, që Transparency International (TI) e publikoi sot, Maqedonia dhe Kosova e ndajnë vendin e 93 lidhur me korrupsionin.

Këto dy vende janë të fundit të ranguara, para tyre gjenden: Kroacia në vendin e 60, Rumania në vendin e 61, Mali i Zi në 67, Bullgaria në vendin 77, Serbia në 87 dhe Bosnja dhe Hercegovina në vendin e 89.

Artikulli paraprakTetovë, rrugët ende të mbuluara nga akulli (VIDEO)
Artikulli tjetër“Hajde shqipe”, 4 yje shqiptare bashkë për hitin “kuqezi” që do…