Ballina Aktualitet Shqipëri Kush është gruaja e mbuluar me shami që shoqëron kryeministrin Rama në...

Kush është gruaja e mbuluar me shami që shoqëron kryeministrin Rama në Arabinë Saudite? (Foto+ Video)

Kryeministri Edi Rama ndodhet në mbretërinë e Arabisë Saudite, prej ditës së djeshme ku ka zhvilluar disa takime.

Rama ka publikuar në Facebook një video nga Riadi, gjatë takimit me mbretit Salman ibn Abdulaziz Al Saudi, ku sipas tij, pas drekës zyrtare u nënshkruan disa marrëveshje të rëndësishme bashkëpunimi.

Kryeministri nuk ka qenë i vetëm në takime. Ai është shoqëruar nga këshilltari mediatik Endri Fuga dhe ministrja e re e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj si dhe nga disa persona të tjerë.Denaj, për t’iu përshtatur zakoneve të vendit ka mbajtur shami gjatë takimeve zyrtare. Ajo shihet teksa firmos dokumentet për marrëveshjet, ende të pa bëra publike mes Shqipërisë dhe Arabisë Saudite.

Artikulli paraprakRama takim “kokë më kokë” me mbretin e Arabisë Saudite, zbulon dhe arsyen (VIDEO)
Artikulli tjetërPresidenti Trump mbajti fjalim në Kongres për gjendjen e vendit