Ballina Aktualitet Lajme MINISTRI FILIPÇE: NUMRI I ATYRE QË KANË HUMBUR JETËN SHKON NË 13,...

MINISTRI FILIPÇE: NUMRI I ATYRE QË KANË HUMBUR JETËN SHKON NË 13, DETAJE

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha se për fat të keq, ka ndodhur aksident i rëndë, ndërsa në autobus ka pasur 50 udhëtarë. Sipas tij, numri i atyre që kanë humbur jetën deri tani është 13. Ai ka shtuar se shpreson se ky numër do të mbetet.

“Në spitalin 8 Shtatori janë pranuar 25 pacientë, 22 janë hospitalizua, tre janë lehtë lënduar, 4 janë në repartin për përkujdesje intensive dhe dy pacientë. Një është dërguar në spitalin e vjetër. Numri i përgjithshëm i atyre që kanë humbur jetën është 13. Më vjen keq, kemi reaguar menjëherë”, ka thënë ministri Venko Filipçe, raporton SHENJA.

Ai tha se në mesin e të vdekurve nuk ka fëmijë, po ka njerëz të moshës 25-30 vjeçare. 7 kanë vdekur në vendngjarje, ndërsa 5 në spital. /SHENJA/

Artikulli paraprakShkon në 13 numri i personave që humbën jetën në aksidentin tragjik (VIDEO)
Artikulli tjetërJozyrtare, aksidenti është shkaktuar nga humbja e kontrollit të autobusit (VIDEO)