Ballina Kronika Policia zbardh dy vjedhje në Tetovë, autorët përfundojnë pas hekurave

Policia zbardh dy vjedhje në Tetovë, autorët përfundojnë pas hekurave

Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë i ka zbardhur në tërësi dy vjedhje, të cilat më datë 1 dhe 3 të këtij muaji, në rrugën regjionale Tetovë-Kodra e Diellit, dhe në një objekt në rrugën e ,,Ilindenit,, i kanë kryer 2 persona minorenë.

Të dyshuar pwr kryerjen e kwtyre dy vjedhjeve janë 17-vjeçari nga fshati Uzurmisht i Tetovës, dhe një 15-vjeçar nga Tetova.
Dy personat janë ndaluar në stacionin policor në Tetovë, kurse mjetet dhe paratë e vjedhura, janë gjetur dhe kthyer tek pronarët e tyre.

Rasti është duke u pastruar dhe dokumentuar, ku edhe do të pasonë edhe kallëzime përkatëse.

Artikulli paraprakGrevë në aeroportin e Hamburgut, anulohen mbi 50 fluturime
Artikulli tjetërVIDEO: Prisnin të shihni një krokodilin, nga uji doli edhe një… peshkaqen