Ballina Top Lajm Serbi puth flamurin shqiptar. Petroviq: Shqiptarët janë njerëz të perëndisë! (Video)

Serbi puth flamurin shqiptar. Petroviq: Shqiptarët janë njerëz të perëndisë! (Video)

Serbi Miroljub Petrovic i cili është deklaruar për mediat serbe se është shqiptar ka lënë pa frymë Serbinë i cili u duk sot në mediat e Beogradit duke puthur flamurin shqiptar.

Pasi u gjet kohët e fundit në qendër të skandalit pas vdekjes së Slavço Petrovicit, i cili vuante nga kanceri dhe “trajtohej” nga Petroviqi, ai tani ka goditur ndjenjat kombëtare të serbëve i cili ka komentuar marrëdhëniet mes serbëve dhe shqiptarëve në mënyrën e vet, shkruajnë mediat serbe.

Duke ju drejtuar Dritan Abazovicit, presidentit të Lëvizjes Qytetare të URA-s në Malin e Zi, i cili Gjergj Kastriot Skënderbeu e quajti “një famullitar në këtë rajon”, Petroviç paraqiti pikëpamjen e tij për marrëdhëniet mes dy popujve te hasmuar.

“Gjergj Kastrioti ishte një njeri i madh dhe ata që e njohin historinë e dinë se ai ishte një shqiptar dhe serb, ashtu si unë dhe shqiptarët dhe serbët. Unë e deklaroj veten publikisht se jam shqiptar dhe jam krenar për këtë, por nuk e mohoj origjinën time serbe..” tha Petroviç në një video të re, në të cilën ai puth flamurin shqiptar.

Artikulli paraprakShqiptarët mund të fitojnë nënpresidentin e Maqedonisë
Artikulli tjetërDonin ta martonin me mblesëri, 26-vjeçarja ia mbath në Hungari…