Ballina Kronika Tenton të kalojë në Greqi me 20 euro “bakshish”, e pëson keq...

Tenton të kalojë në Greqi me 20 euro “bakshish”, e pëson keq 55-vjeçari

Një 55-vjeçar është arrestuar nga policia në pikën kufitare të Sarandës, pasi ka tentuar të korruptojë doganierin në kufi për të kaluar drejt Korfuzit në Greqi.

Policia bën me dije se shtetasi I.R, kishte futur në mes të pasaportës shumën 20 euro për të kaluar kufirin, ndërsa nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar drejt zonës Schengen.

Në përfundim të veprimeve shtetasi I. R. u arrestua në flagrancë për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike” dhe materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë.

Artikulli paraprakDitari i një kurtizane shqiptare në Greqi (2)
Artikulli tjetërHISTORI NGA JETA: Jeta ime me një të verbër