Ballina Aktualitet Kosovë Tragjedia në Gjilan: Aksident i ngjashëm kishte ndodhur edhe para 7 vitesh...

Tragjedia në Gjilan: Aksident i ngjashëm kishte ndodhur edhe para 7 vitesh (VIDEO)

Aksident i rëndë ndodhi sot në qytetin e Gjilanit, me ç’rast një person humbi jetën dhe mbi 20 të tjerë morën lëndime trupore.

Aksident thuajse i njëjti ndodhi disa vite më parë.

7 vite më parë, në lagjen Gavran ose tek vendi i quajtur “Te Durrësi”, një kamion ka përplasur disa veturë. Për dallim nga aksidenti i sotëm i cili përfundoi me një të vdekur, atë vit nuk kishte të vdekur, përveç dëmeve materiale.

Sipas raporteve, problemi i këtij aksidenti kishin qenë frenat.

Kujtojmë faktin se kohën e fundit dukshëm është rritur numri i aksidenteve në komunikacion.

Artikulli paraprakÇfarë mendon Pendarovski për-BDI në? (VIDEO)
Artikulli tjetërBabai i shoferit që shkaktoi aksident në Gjilan: Kam dhembje më të madhe për familjen e të ndjerit se për djalin tim (Video)