Ballina Kronika AKSIDENT I RËNDË NË ZVICËR, HUMB JETËN NJË SHQIPTAR NGA KOSOVA (VIDEO+FOTO)

AKSIDENT I RËNDË NË ZVICËR, HUMB JETËN NJË SHQIPTAR NGA KOSOVA (VIDEO+FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër, pasi një shtetas i Kosovës, 46 vjeçar, me banim në Kantonin St. Gallen, ka humbur jetën në një aksident trafiku.

Rasti ka ndodhur në rrugën Tigelbergstrasse, në një fshat Berneck.
Sipas medieve zvicerane, shkaku i aksidentit ende nuk dihet, por sipas pistës së parë vetura ka qenë me shpejtësi më të madhe, pasi ka depërtuar përtej rrethojave, duke u rrokullisur disa herë në atë pjesë.

Ambulanca, kishte arritur me kohë, por mjeku i emergjencës, ka konstatuar se i aksidentuari ka gjetur vde*kjen menjëherë.

Ndërkaq hetimet e detajuar do të vazhdojnë tutje, pasi terreni nuk është i përshtatshëm dhe sipas autoriteteve policore kjo do të marrë kohë deri në ekzaminimin përfundimtar të rastit. /Telegrafi/

Artikulli paraprakDETAJE TË REJA/Ky është i riu nga Gostivari që humbi jetën në aksidentin e rëndë në Qarkoren e Shkupit (VIDEO+FOTO)
Artikulli tjetërStuhi e madhe breshri ne Bolonja dhe Modena të Italisë (VIDEO+FOTO)