Ballina Kronika Aksident i rëndë trafiku në rrugën Shkup-Kosovë (FOTO)

Aksident i rëndë trafiku në rrugën Shkup-Kosovë (FOTO)

Aksident i rëndë në rrugën Shkup-Bllacë, menjëherë pas tunelit që çon drejt Kosovës, shkruan gazeta KOHA.
Para gjysmë ore, dy vetura – një BMW me targa nga Tetova dhe Reno Clio me targa kosovare janë përplasur, ndërsa ka të lënduar.
Gabimi, siç thonë dëshmitarët nga vendi i ngjarjes, është i shoferit të Renos nga Kosova, pasi ka tejkaluar katër vetura dhe është përplasur direkt me BMW e tetovarit.

Qytetarë të shumtë po ndihmojnë të lënduarit derisa të vijnë ekipet e Ndihmës së Shpejtë.

Rruga drejt kufirit në Bllacë aktualisht është e bllokuar.

Artikulli paraprakAthinë/ Shkrumbohet nga zjarri autobusi me targa shqiptare (VIDEO)
Artikulli tjetërPlani i ri i BDI-së