Ballina Kronika Aksion i policisë së Grupçinit në aksin Zhelinë-Pallaticë

Aksion i policisë së Grupçinit në aksin Zhelinë-Pallaticë

Më datë 23 qershor 2019, rreth orës 23.00, duke kryer kontroll në trafikun rrugor në rrugën regjionale Zhelinë-Pallaticë, pjestarët e policisë nga Sektori për Punë të Brendshme Tetovë, Njësia
policore-Grupçin, kanë ndaluar veturën “Golf” me targa të Tetovës të cilën e ka drejtuar 19-vjeçari M.Sh. nga fshati Shemshovë.

Gjatë kontrollit të kryer në veturë kanë qëndruar dy persona edhe atë 27-vjeçari A.B. dhe 42-vjeçari Xh.V., të dy nga Republika e Shqipërisë dhe të njëjtit nuk kanë pasur të regulluar qëndrimin e tyre në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Dy personat janë arres”tuar në Njësinë policore Grupçin, prej ku edhe janë dorëzuar në Stacionin policor Tetovë për procedurë të mëtutjeshme.

Artikulli paraprakTetovë, sanksionohen 27 shoferë të cilët vozisnin nën ndikimin e …
Artikulli tjetërFlet babai i El Chekës: “Erolld Musliu na njeh, por Sheqerimi s’i ka bombat prej tij” (Video)