Ballina Aktualitet Hap pas hapi, zgjedhjet lokale në Shqipëri (Live)

Hap pas hapi, zgjedhjet lokale në Shqipëri (Live)

Në Shqipëri, në 61 bashki, qytetarët kanë filluar të votojnë për kryebashkiakët e tyre në zgjedhjet lokale, megjithëse këto zgjedhje po mbahen pa partitë kryesore opozitare në vend.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se pjesëmarrja në votime në të gjithë Shqipërinë është 12% deri rreth orës 11:00.

Këto votime po mbahen në kushte jo të zakonshme, me masa të larta të sigurisë nga forcat policore dhe me ndasi të thellë mes të gjithë akterëve politikë të Shqipërisë, duke e vendosur pikëpyetje vlefshmërinë e tyre.

Artikulli paraprakZhdukja e Florijana Ismailit – Janë prononcuar edhe Federata e futbollit zviceran dhe BSC Young Boys
Artikulli tjetërKQZ justifikohet për vonesën prej 3 orësh dhe tregon sa shqiptarë kanë votuar në total