Ballina Kronika Maqedoni e Veriut, gruaja tenton t`i marrë jetën burrit

Maqedoni e Veriut, gruaja tenton t`i marrë jetën burrit

Një grua nga Strumica(39) ka tentuar ta hel*mojë bashkëshortin e saj. Ajo i ka bërë një kafe dhe në të ka hedhur h*elm.

Ajo u parabu*rgos për faktin se prok*uroria e aku*zoi për tentim vr*asjeje, njofton agjencia e lajmeve INA.

“E dy*shuara 39 vjecare, më 7 qershor në fshatin Ilovica ka tentuar t`i marrë jetën bashkëshortit të saj. Kur ai ka kërkuar një kafe, ajo në filxhan ka hedhur he*lm “mon*osan herbi”, e ka përzier dhe ia ka dhënë për ta pirë. Burri e ka pirë kafe dhe ka dalë në oborr, ku ka rënë në tokë pa vetëdije”, thuhet në njoftimin e Prok*urorisë Publike. (INA)

Artikulli paraprakU këput litari u mbush zullumi
Artikulli tjetërSamiti G20 në Japoni, punohet për dokumentin përfundimtar