Ballina Kronika Ra në pishinë teksa luante me vëllanë, ndërron jetë 4-vjeçarja shqiptare në...

Ra në pishinë teksa luante me vëllanë, ndërron jetë 4-vjeçarja shqiptare në Itali (EMRI)

Luf*toi me të gjithë forcat e saj, por pas 6 ditësh ag*oni nuk mundi t’u mbi*jetojë dëm*timeve që pë*soi. Kështu shkruajnë mediat italiane për vajzën shqiptare 4-vjeçare e cila ndërroi jetë trag-jikisht pasi ra në një pishinë në provincën e Fermos. Lajmin e tri-shtë e dhanë menaxherët e qendrës turistike “La Risacca”, ku Leanda K. dhe familja e saj ndodheshin në momentin e ngjarjes.

“Sapo mësuam lajmin se fëmija që rre-zikoi të mbytej në pishinë të dielën e kaluar nuk mundi t’ia dalë. I gjithë stafi qëndron pranë familjes në këto momente të vës-htira”, shkruan ata në Facebook.

Vogëlushja 4-vjeçare jetonte në Porto Sant’Elpidio së bashku me familjen. Ata kishin shkuar në një pishinë të diel, ku Leanda rre-zikoi mbytjen. Sipas asaj që shkruajnë mediat, vajza i kishte shpëtuar kontrollit të prindërve dhe përfundoi brenda në pishinë.


Ajo u gjet me kokën në ujë nga një prej pushuesve. Gjendja e saj ishte shumë kri-tike, por pas mesazheve kar-diake prej 30 minutash, ajo u stabilizua pak dhe u dërgua me helikopter në spi-tal. Por për fat të keq vogëlushja shqiptare nuk mundi të mbij-etojë dot.Artikulli paraprakKrajatat e turistit nga Kosova në Durrës (VIDEO)
Artikulli tjetërKaçe detyron grekët të këndojnë shqip: Të ka lali shpirt… (VIDEO)