Ballina Kronika Ranë në kontakt me rrymën elektrike, humbin jetën dy persona në Vlorë

Ranë në kontakt me rrymën elektrike, humbin jetën dy persona në Vlorë

Një punonjës i OSHEE i cili ishte duke punuar privatisht në një banesë dhe një 63- vjeçar në Alikokë humbën jetën prej kontaktit me rrymën elektrike.

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e kontaktit me rrymën elekrike. Ngjarja e parë ka ndodhur në orën 18:50, kur një punonjës i OSHEE me inicialet P.H., i cili ishte duke punuar privatisht, jashtë orarit të punës në një banesë ra në kontakt me rrymën elektrike duke ndërruar jetë.

Ndërsa në orën 21:30 63- vjeçari Nimet Lazaj ra në kontak me rrymën elektrike në fshatin Alikokë të Vlorës pasi preku një kabinë elektrike.

Grupet hetimor po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Artikulli paraprakSallatë kastravec-domate! Mjaft e konsumuat, mjekët tregojnë arsyen pse nuk duhet të bëni këtë kombinim
Artikulli tjetërDel fotoja/ Doli me vëllain e sapoardhur nga Gjermania, ja kush është vajza që humbi jetën sot në kanionin e Holtës