Ballina Kronika Uniformat blu futen në shtëpinë e 64-vjeçarit në Tetovë

Uniformat blu futen në shtëpinë e 64-vjeçarit në Tetovë

Pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendshme në Tetovë, gjatë natës së kaluar (19 korrik), në periudhën nga ora 21 deri ora 22, me urdhër të gjy*katës, kanë kryer bas*tisje në shtëpinë e 64- vjeçarit R.R. Nga Tetova, me lokacion në rrugën ,,Andrea Stojanoviq,, në Tetovë, njofton policia, transmeton Tetova News.

Gjatë bastisjes janë gjetur pu*shkë auto*matike me një kornizë të plotë me 29 plu*mba të kal*ibrit 7,62 milimetër, një pist*oletë ,,Gllok,, me një kornizë në të cilën ka pasur 6 plu*mba, dhe 32 plu*mba për pist*oleta të kalibrave të ndryshëm.

Gjësendet e gjetura janë fotodokumentuar dhe janë sekuestruar për eksp*ertizë, kurse personi R.R. është privuar nga liria dhe mbajtur në Stacionin policor në Tetovë.

Gjatë ditës së sotme (20 korrik), R.R. me parashtresë adekuate do të dërgohet përpara gjyk*atësit, në procedurë paraparake të Gjyk*atës Themelore Tetovë.


Artikulli paraprakVuçiq flet për dorëheqjen e Haradinajt: Mashtrim politik, s’ka vend për eufori
Artikulli tjetërANALIZA/ Në vorbullën e krizave botërore: Kush do e pasojë Merkelin?