Ballina Kronika I kapi mesazhe me një tjetër…

I kapi mesazhe me një tjetër…

Një 35-vjeçar shqiptar është vënë në pra*ngat e karabinierierëve të Fontanellato, në Itali, nën aku*zën e ushtrimit të dhu*nës në familje.

Shqiptari banues në Fontevivo mban përgjegjësi për keq*trajtim ndaj gruas së tij. E ato nisën sapo ai zbuloi një shkëmbim mesazhesh midis gruas së tij dhe një burri tjetër, për të cilin besonte se ishte i dashuri i saj.

Që nga ai moment, shqiptari filloi veprimet ndaj burrit, që besonte si ishte i dashuri i gruas së tij, i cili u detyrua të linte Italinë.

Pasi ai u largua nga Italia, shqiptari nisi një seri sherr*esh ndaj gruas së tij.

Gruaja ishte rrëfyer tek një shoqe, e cila iu drejtua Karabinierëve të Fontanellato, ndërsa policia, e koordinuar nga Pro*kurori Publik, menjëherë filloi hetimet.

Ata pasi kishin hetuar dhe mbledhur prova të pakundërshtueshme të këtyre sjelljeve, të cilat ndodhën midis majit dhe korrikut, ndaluan 35-vjeçarin dhe e dërguan në bur*gun e Via Brula.Artikulli paraprakI nxehti në Evropë shkrin akujt në Greenland
Artikulli tjetër8 persona vihen pas hekurave në autostradën Tetovë-Gostivar