Ballina Kronika Përmbyset makina me shqiptarë

Përmbyset makina me shqiptarë

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur në Carditello të Italisë, ku një makinë humbi kontrollin dhe u përmbys. Sipas mediave italiane, me automjet udhëtonin 5 persona, të gjithë me origjinë shqiptare.

Ata mbetën të pla*gosur, ndërsa 3 prej tyre janë në gjendje të rëndë. Të pla*gosurit u dërguan në spital ku po marrin trajtim mjekësor. Shkaqet dhe dinamika e aksidentit është e paqartë. Automjeti humbi kontrollin dhe doli nga rruga duke përfunduar e përmbysur.

Paraprakisht dyshohet se shkak mund të ketë qenë një moment shpërqëndrimi i shoferit. Identitetet e shqiptarëve të pla*gosur nuk janë bërë të ditur./ Opinion.alArtikulli paraprak8 persona vihen pas hekurave në autostradën Tetovë-Gostivar
Artikulli tjetërPërfshihet nga flakët një shtëpi në Shipkovicë të Tetovës